Budownictwo

Budimex wchodzi w kryzys z pełnym portfelem

Skutkiem pandemii będzie spowolnienie w inwestycjach, głównie prywatnych. Pytanie, jak głębokie.

Kierowana przez Dariusza Blochera grupa jeszcze nigdy nie miała tylu zamówień.

Foto: materiały prasowe

Wartość portfela zamówień Budimeksu ustanowiła nowy rekord, to 12 mld zł. Do tego dochodzi 3 mld zł w kontraktach czekających na zawarcie. Jak podkreślają władze firmy, w połączeniu z 1,79 mld zł gotówki netto wobec 1,36 mld zł na koniec zeszłego roku, Budimex na dobrych warunkach wchodzi w rynkowe spowolnienie wywołane pandemią.

5 mld zł w portfelu przypada na inwestycje infrastrukturalne (głównie drogowe), 3,4 mld zł na budownictwo kolejowe, 3,6 mld zł na kubaturówkę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.