Budownictwo

Kurs Globalworth rośnie po wezwaniu na akcje

Globalworth Holding B.V. wzywa do sprzedaży 1,78 mln akcji Globalworth Poland Real Estate N.V. Wzywający oferuje 6,9 zł za akcję, i chce wycofać spółkę z warszawskiej giełdy.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

Akcje holdingu Globalworth Real Estate wzrosły w ciągu niespełna półtora godziny od otwarcia giełdy już o blisko 3 proc., w wyniku wezwania do sprzedaży akcji Globalworth Poland Real Estate N.V. po 6,9 zł za akcje.

Globalworth Holding B.V. ogłosił wezwanie do sprzedaży 1,78 mln akcji Globalworth Poland Real Estate N.V po 6,9 zł za akcję. W czwartek w chwili zamknięcia notowań inwestorzy płacili 6,52 zł za akcję, dziś rano na otwarciu kurs wynosił już 6,80 zł. Wzywający zaoferowali więc nieco wyższą cenę, ale oferta na wezwaniu jest obecnie zaledwie o 0,1 zł wyższa niż aktualny kurs.

Wzywający – Globalworth Holding, już posiada 440,9 mln akcji. Po przejęciu kolejnych 1,78 mln, będzie kontrolował 442.75 mln udziałów, które stanowią 100 proc. ogólnej liczby głosów oraz udziału w kapitale zakładowym spółki.

Jeśli wezwanie się uda, właściciel wycofa akcje z obrotu na GPW, informuje Santander BP, który pośredniczy w wezwaniu.

Zapisy ruszą 21 maja, wezwanie potrwa do 19 czerwca, przewidywaną datę nabycia wyznaczono na 25 czerwca, a rozliczenie transakcji na 28 czerwca.

Już na początku kwietnia Globalworth Real Estate, podmiot dominujący wobec wzywającego Globalworth Real Estate poinformował, że planuje wycofać spółkę akcje z obrotu na warszawskiej giełdzie.

Według opublikowanego w marcu raportu rocznego, Globalworth Poland wypracował w ubiegłym roku 64,68 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r., ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej (31,32 mln euro). Skonsolidowane przychody wyniosły 102,7 mln euro wobec 45,81 mln euro w 2017 r.

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) jest notowany na giełdzie zaledwie od 2017 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.