REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

HM Inwest zbuduje Mieszkania+ z klocków

Giełdowy deweloper w partnerstwie z ARP uruchomi zakład betonowych prefabrykatów.
Foto: materiały prasowe

Kontrolowany przez Piotra Hofmana HM Invest zawarł z Agencją Rozwoju Przemysłu porozumienie w sprawie powołania joint-venture i budowy zakładu betonowych prefabrykatów w Świętokrzyskiem. Fabryka ma pracować m.in. na potrzeby programu Mieszkanie+.

W 2018 r. HM Invest kupił zakład produkcji betonowych prefabrykatów w Sochaczewie, ponieważ firma wierzy w zwiększenie udziału tej technologii w budownictwie w Polsce. HM Factory, podobnie jak giełdowy potentat Pekabex, od dawna wytwarza komponenty na eksport to krajów skandynawskich. Nad Wisłą nowa generacja „wielkiej płyty" nie ma szczególnego wzięcia u deweloperów. HM Factory produkuje ściany, stropy, balkony, schody – docelowo ma stworzyć kompletny system zabudowy mieszkaniowej.

- Zależy nam, by spółka deweloperska mogła pełną garścią korzystać z zasobów sochaczewskiego zakładu – mogła stawiać mieszkania szybciej i taniej, z zachowaniem wysokiej jakości - mówił „Parkietowi" jesienią prezes Hofman. - Naszym celem jest wypracowanie autorskiego produktu – projektowanych przez nas mieszkań prefabrykowanych. To da nam dużą przewagę konkurencyjną. Myślę, że podwaliny pod start programu Mieszkanie+ zostały już zbudowane i inwestycji będzie przybywać. Zakładam, że docelowo na taką skalę, iż współpraca z takimi firmami jak nasza stanie się niezbędna. Jesteśmy gotowi, by wspierać program Mieszkanie+ jako generalny realizator inwestycji - dodał.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA