Budownictwo

Immofinanz: Szczepienia skłonią do powracania do biur

Od początku roku kurs dewelopera i właściciela nieruchomości komercyjnych na giełdzie w Warszawie jest w trendzie bocznym tuż pod progiem 80 zł. To o 42 proc. więcej niż w listopadowym dołku, ale wciąż o 27 proc. mniej niż przed pandemią. Immofinanz działa w Niemczech, Austrii i krajach naszego regionu Europy.
Foto: ROL

– Jeśli chodzi o Polskę, sytuacja w biurach od kilku miesięcy jest stabilna, odsetek użytkowników pracujących w budynkach utrzymuje się na poziomie 15–20 proc. – mówi Magdalena Kowalewska, członek zarządu Immofinanz w Polsce. – Na przykładzie naszego własnego biura widzimy, że podczas ostatniego roku nauczyliśmy się żyć z pandemią i dostosowywać do nowych realiów. Wdrożyliśmy chociażby system pracy hybrydowej i regularnie stosujemy szybkie testy wykrywające covid – dodaje. Jeśli chodzi o aktywność leasingową najemców na warszawskim rynku, Immofinanz cały czas podpisuje umowy – są to zarówno przedłużenia, jak i nowe najmy.

Firma wprowadziła nowe produkty elastyczne, obserwując spore zainteresowanie rynku tego typu ofertą. Pierwsze umowy zostały podpisane jeszcze przed oficjalnym wdrożeniem produktów. – Jesteśmy często pytani, czy to dobry moment na wprowadzanie nowych produktów. Naszym zdaniem tak, ponieważ pandemia zwiększyła zapotrzebowanie na elastyczność – podkreśla Kowalewska. – Nikt nie wie, kiedy pandemia skończy się na dobre, a przecież życie i biznes muszą toczyć się dalej. Nasze produkty są gotowe i nie chcemy z nimi czekać. Wierzymy, że kiedy wiosna na dobre się rozkręci, a program szczepień – zgodnie z założeniami rządowymi – przyspieszy, firmy, które do tej pory ograniczały się wyłącznie do home office, zaczną powracać, choć częściowo, do pracy stacjonarnej – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.