REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Wirus zaraża rynek nieruchomości

To miał być kolejny bardzo dobry rok dla mieszkaniówki – inwestorzy mają obawy, czy taki będzie.
Foto: Adobestock

W czwartek wartość indeksu WIG-nieruchomości spadała o nawet 9 proc., do 2068 pkt. W trakcie sesji sytuacja się poprawiała, niemniej kurs wrócił do poziomu z połowy ub.r. Jakie szkody wirus może wyrządzić branży nieruchomości?

Skala perturbacji

– Można być już niemal pewnym, że zagrożenie związane z koronawirusem wpłynie na rynek mieszkaniowy, pytanie, jak bardzo – mówi Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. – Jeśli zagrożenie epidemiologiczne spowoduje wyraźny spadek tempa wzrostu gospodarczego tylko w II kwartale, to rynek szybko odrobi straty związane z wirusem, tym bardziej że podwyżka stóp procentowych NBP wydaje się mało prawdopodobna – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA