Budownictwo

Budimex może sypnąć dywidendą z bonusem

Poza rocznym zyskiem jest możliwość sięgnięcia do kapitału rezerwowego. Na razie za wcześnie, by dzielić kasę ze sprzedaży dewelopera.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

Foto: materiały prasowe

W 2021 r. spodziewamy się stabilizacji przychodów, w 2022 r. możliwy będzie przejściowy spadek związany z mniejszą liczbą przetargów na rynku oraz wojną cenową, w której nie będziemy uczestniczyć. Spadek może być zrekompensowany rozwojem części usługowej. W 2023 r. spodziewamy się ponownie wzrostu przychodów – powiedział dziennikarzom Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

Czas na serwis

Na koniec ub.r. wartość portfela wyniosła 12,7 mld zł, z czego 5 mld zł przypadało na drogi, 4 mld zł – na kolej, 2,6 mld zł – na budownictwo ogólne, a 1,1 mld zł – na przemysłowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.