REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Polnord: Rynek liczy na szybkie zamknięcie emisji

Nawet o 18,5 proc., do 3,78 zł, rosły w piątek notowania Polnordu po tym, jak UOKiK dał zielone światło na przejęcie dewelopera przez węgierską Cordię. Decyzja spodziewana była dopiero pod koniec lutego, a czas jest dla Polnordu ważny. Dlaczego?
Foto: materiały prasowe

Hanapeta, wehikuł brytyjskiego funduszu Duet i obecny największy akcjonariusz Polnordu (ma 20 proc. walorów), próbuje zablokować emisję akcji dla Cordii (rejestracja podwyższenia kapitału będzie oznaczać mocne rozwodnienie). Inwestor złożył do sądu pozew o uchylenie uchwały zarządu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa – chciałby więc, by Polnord został przez sąd zobowiązany do wstrzymania się od przeprowadzenia emisji do czasu rozstrzygnięcia sporu.

Drugi pozew złożył Ashbridge Commercial, podmiot, który brał udział w book-buildingu, ale któremu nie przydzielono walorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA