Budownictwo

Prognozy Walter Herz. Inwestorzy będą kupować biurowce

– W tym roku przewidujemy dalszy intensywny rozwój największych biurowych rynków w Polsce: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Poznania i Łodzi, a także wzrost w mniejszych miastach – mówi „Parkietowi" Bartłomiej Zagrodnik, partner zarządzający w firmie doradczej Walter Her
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

– Jest to związane głównie z atrakcyjną jakością życia, jaką oferują, i dostępem do wykwalifikowanej kadry spełniającej oczekiwania pracodawców. Obserwujemy bardzo dużą aktywność najemców prywatnych i publicznych. Deweloperzy, widząc duże zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe, nie zwalniają tempa i wprowadzają na rynek kolejne, często spektakularne projekty – dodaje.

Poza popytem najemców motywacją dla deweloperów jest również duże zainteresowanie inwestorów kapitałowych, w tym graczy, którzy dotąd byli w Polsce mniej aktywni, np. z Azji. – Naszym rynkiem biurowym w znacznie większym stopniu niż dotychczas zainteresowani są globalni inwestorzy, także nowi gracze – wskazuje Zagrodnik. – Inwestycjom sprzyjają notowany przez Polskę wysoki wzrost gospodarczy, coraz szersza oferta produktów inwestycyjnych, w tym przede wszystkim obiektów klasy AAA, oraz wysoki popyt najemców przekładający się na minimalny poziom pustostanów. Zainteresowaniem cieszy się nie tylko rynek warszawski, ale także rynki regionalne, na których w 2019 r. zanotowano rekordowy poziom transakcji – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.