Budownictwo

Tower Investments: Wzrost wartości i dywidendy

Firma specjalizująca się w budowie powierzchni handlowych w tym kwartale planuje złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczący przeprowadzki z NewConnect na główny rynek warszawskiego parkietu.

Bartosz Kazimierczuk, prezes i główny akcjonariusz Tower Investments.

Foto: Archiwum

– Celujemy w debiut na przełomie września i października – zapowiada Bartosz Kazimierczuk, prezes i główny akcjonariusz Tower Investments. Wciąż nie jest rozstrzygnięte, czy przenosinom będzie towarzyszyć podwyższenie kapitału. – Wszystko zależy od wyceny przedsiębiorstwa. Nie chcemy emitować akcji po cenie nieodpowiadającej wartości godziwej. Głównym celem zmiany parkietu są względy prestiżowe, możliwość pozyskania kapitału traktujemy jako opcję – dodaje.

Papiery dewelopera są wyceniane na 78 zł. Pod koniec marca kurs był na rekordowym poziomie 83,4 zł – to o 46 proc. więcej niż w grudniu ub.r. W raporcie z 21 marca analitycy DM BOŚ zalecili kupować akcje firmy, a cenę docelową oszacowali – metodą DCF – na 122,4 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.