Budownictwo

Tower Investments zrealizowało prognozę

Deweloper powierzchni handlowych planuje przejście na GPW w III kwartale.
Foto: spółka

Warszawska spółka w 2016 r. miała – według wstępnych szacunków – 6,9 mln zł zysku netto przy 15 mln zł przychodów. Prognoza sporządzona na potrzeby lipcowego debiutu na NewConnect zakładała osiągnięcie 7 mln zł czystego zarobku.

– Przed nami kolejny rok ciężkiej pracy, który mamy nadzieję umocni naszą pozycję w branży i pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój. Podtrzymujemy prognozę finansową na 2017 r., która według naszych szacunków wyniesie blisko 13 mln zł – mówi prezes Bartosz Kazimierczuk. Oficjalna prognoza to 12,8 mln zł.

W III kwartale Tower Investment ma przejść z NewConnect na rynek główny. Deweloper zadebiutował na NewConnect w lipcu ub.r., wiosną sprzedawał papiery w pre-IPO po 40 zł, pozyskując 10 mln zł. Pod koniec roku pozyskał 20 mln zł z obligacji. Na razie nie zapadła decyzja czy przeprowadzce będzie towarzyszyć emisja akcji.

Firma specjalizuje się w budowie obiektów handlowych i usługowych dla inwestorów zewnętrznych (m.in. Netto, Burger King czy BP), jak i pod własną marką Shopin, przy czym nie będzie utrzymywać portfela nieruchomości na wynajem tylko realizować zyski ze sprzedaży skomercjalizowanych obiektów.

Zarząd nie będzie rekomendować wypłaty za 2016 r., docelowo firma chce pogodzić oczekiwania akcjonariuszy z chęcią utrzymania tempa wzrostu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.