Budownictwo

i2 Development szykuje IPO

Wrocławska spółka liczy na zebranie ze sprzedaży nowych akcji kilkadziesiąt milionów złotych.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski Krzysztof Skłodowski

W ciągu kilku tygodni i2 Development planuje złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny i zadebiutować niezwłocznie po zatwierdzeniu dokumentu – o ile warunki na rynku kapitałowym będą sprzyjające, a firma uzyska odpowiednią wycenę w trakcie budowy księgi popytu. Oferującym akcje ma być DM BZ WBK.

Marcin Misztal, wiceprezes i jeden z dwóch akcjonariuszy, powiedział że plany inwestycyjne na najbliższe lata opiewają na około 100 mln zł. Z oferty publicznej i2 chce pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych. Debiut ma również na celu zwiększenie rozpoznawalności spółki i otwarcie dostępu do korzystniejszego finansowania dłużnego, np. obligacji.

i2 powstało na przełomie 2011 i 2012 r., z inicjatywy dwóch przedsiębiorców – Andrzeja Kowalskiego (były szef rady nadzorczej MCI Management) i Marcina Misztala (założyciel notowanej na NewConnect spółki Tro Media). Firma rozwija się dzięki ich pieniądzom (głównie w formie pożyczek).

Działa we Wrocławiu, oferując mieszkania o podwyższonym standardzie i w segmencie Premium oraz (25 proc. działalności) powierzchnie biurowe i usługowe.

W 2012 r. firma zawarła z klientami 73 umowy (łączna liczba umów deweloperskich i rezerwacyjnych), rok później 168, a w ubiegłym roku 254. Wynik po I połowie br. to 203 umowy. W przygotowaniu jest 27 projektów, w tym roku ma ruszyć co najmniej 10.

Z uwagi na niską bazę w najbliższych latach i2 planuje pokazywać skokowy wzrost biznesu, rzędu kilkudziesięciu procent rocznie. Wiceprezes Misztal ujawnił, że w 2014 r. przychody wyniosły 60 mln zł. Grupa sama zajmuje się generalnym wykonawstwem i ma własne Biuro architektoniczne. Marża brutto ze sprzedaży sięga – w zależności od projektu - 35-46 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.