Biznes i sport

Finansowo coraz lepiej

Legia Warszawa jest najbogatszym klubem w Polsce, ale pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje Raków Częstochowa, który w ubiegłym roku zarobił dziesięć razy mniej.

Blisko jedna czwarta przychodów Legii to dzień meczowy, czyli wpływy ze sprzedaży biletów, karnetów, miejsc w lożach biznesowych oraz cateringu na stadionie.

Foto: Shutterstock

Klub z Łazienkowskiej dziewiąty raz z rzędu wygrał ranking „Piłkarska Liga Finansowa" firmy Deloitte. Przychody warszawiaków w 2019 roku sięgnęły 123,9 mln zł – to trzeci najlepszy rezultat w dziejach klubu. Lepsze wyniki finansowe Legia miała tylko w latach, gdy grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów i fazie pucharowej Ligi Europy. Przychody drugiej w rankingu Lechii Gdańsk są ponad dwa razy niższe.

Blisko jedna czwarta przychodów stołecznego klubu to dzień meczowy, czyli wpływy ze sprzedaży biletów, karnetów, miejsc w lożach biznesowych oraz cateringu na stadionie. Legia, która mogła pochwalić się średnią frekwencją 19 983 widzów, jest w tym elemencie liderem Ekstraklasy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.