Kamil Kołsut

Mały generał. Erik ten Hag nadzieją Manchester United

Manchester United musi wymyślić się na nowo. Nadzieja na zmartwychwstanie to trener Erik ten Hag.

Biznes i sport: Tort, który rośnie

240 mln zł dostały do podziału kluby PKO BP Ekstraklasy za sezon 2021/2022. To rekord, a w kolejnych latach może być jeszcze lepiej.

Szachy to sport, a nie gra planszowa

Wiceprezes Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) Łukasz Turlej o powrocie mody na królewską grę i umiejętnościach nabytych przy szachownicy, które można wykorzystać w biznesie.

AC Milan. Legenda na sprzedaż

AC Milan to kolejny klub piłkarski, który może wpaść w ręce kupców z Bliskiego Wschodu. Targom między inwestorami towarzyszy walka o pierwsze od dekady mistrzostwo Włoch.

Kto pokroi tort

Idea piłkarskiej Superligi wciąż jest żywa, choć rok temu projekt zapadł się jak supernowa, a jej twórcy kłamią podobno bardziej niż Władimir Putin.

Coraz droższy śnieg

Igrzyska w Pekinie nie odbyłyby się bez sztucznego śniegu. Klimat się zmienia, więc o organizację takich imprez będzie coraz trudniej.

Rosja zostaje w garażu

W ten weekend w Bahrajnie startuje nowy sezon Formuły 1. Kalendarz ma dziurę po Grand Prix Rosji w Soczi, a wśród kierowców pierwszy raz od 2013 r. nie będzie Rosjanina.

Kamienie szlachetne

Curlerzy nie należą do krezusów, godnie żyć ze sportu mogą tylko najlepsi. Najbardziej utytułowany z nich Niklas Edin wreszcie zdobył olimpijskie złoto.

Taniec olimpijskich sponsorów na linie. Chińczycy korzystają z uprzywilejowanej pozycji

Sponsorzy olimpijscy lawirują i próbują przetrwać sztorm. Każdy sprzeciw wobec łamania praw człowieka przez gospodarzy igrzysk w Pekinie grozi wyproszeniem z miliardowego, chińskiego rynku.

Bankrut wcisnął gaz

Barcelona zapłaciła Manchesterowi City 55 mln euro za Ferrana Torresa. Transferowy rekord zimy ustanowił klub, który tonie w długach.