Biura maklerskie

Brokerzy na bieżąco sprawdzają swoje systemy

Nie milkną echa wielkiej awarii w BM ING Banku Śląskiego. Jak do kwestii bezpieczeństwa podchodzą inni pośrednicy, a także Komisja Nadzoru Finansowego?
Foto: Adobestock

BM Pekao dowodzone przez Piotra Kozłowskiego (z lewej), Santander BM, gdzie dyrektorem jest Wojciech Sieńczyk (w środku), czy też BM PKO BP z Grzegorzem Zawadą na czele na bieżąco testują systemy, aby uniknąć awarii.

Foto: materiały prasowe

Awaria w BM ING Banku Śląskiego była jedną z większych, jeśli nie największą awarią systemu maklerskiego na naszym rynku. Wszyscy klienci biura na dwa dni zostali całkowicie odcięci od dostępu do serwisu transakcyjnego. Sytuacja wywołała sporo zamieszania w całej branży. Brokerzy jednak podkreślają, że na bieżąco prowadzą testy swoich systemów.

Głos nadzorcy

O tym, jak ważne jest właściwe funkcjonowanie systemów maklerskich, szczególnie w podmiotach działających w strukturach bankowych, przypomina KNF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.