Biura maklerskie

Szykuje się kolejny udany rok dla maklerów

Wyniki po trzech kwartałach napawają optymizmem, a końcówka 2021 r. też szykuje się naprawdę mocna.
Foto: Adobestock

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała cykliczne dane na temat kondycji branży maklerskiej. Wynika z nich, że w III kwartale branża zarobiła na czysto 134,4 mln zł. To prawie o 38 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Przychody z działalności podstawowej wyniosły niecałe 172 mln zł i wzrosły rok do roku o ponad 20 proc. Branża, tradycyjnie już, w danych KNF wykazała także stratę na działalności podstawowej. Wyniosła ona 82,5 mln zł. Rok wcześniej sięgała prawie 59 mln zł. Jaki wniosek płynie ze statystyk?

Jeśli spojrzymy na szczegóły dotyczące danych KNF, to paradoksalnie można powiedzieć, że nie płynie z nich żaden wniosek. Już od dłuższego czasu prezentowane liczby nie odzwierciedlają stanu faktycznego rynku maklerskiego. Nie uwzględniają bowiem wyników firm działających w strukturach banków, a opierają się przede wszystkim na wynikach firm foreksowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.