Biura maklerskie

Brokerzy stawiają na rozwój oferty w obszarze CFD

Wyraźna poprawa wyników firm inwestycyjnych w 2020 r. sprawiła, że zmieniła się także ich optyka rynkowa. Dzisiaj już mało kto myśli o wycofywaniu się z biznesu.
Foto: Adobestock

Rynek kontraktów na różnice kursowe (CFD), a przede wszystkim działający na nim pośrednicy są głównymi wygranymi nadzwyczajnej zmienności rynkowej, która pojawiła się po uderzeniu konorowirusa w ubiegłym roku. Znalazło to odzwierciedlenie w ich wynikach finansowych. Ten rok zapewne aż taki dobry nie będzie, ale i tak rynek CFD wciąż przeżywa drugą młodość.

Tylko wzrost

Skalę poprawy biznesu dobrze widać było na przykładzie notowanego na GPW X-Trade Brokers. Jej przychody wyniosły w 2020 r. prawie 798 mln zł, podczas gdy w 2019 r. było to niecałe 240 mln zł. Wynik netto zwiększył się z 57,7 mln zł do 402,1 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.