Biura maklerskie

W co inwestują nowi?

BM mBanku było w marcu i kwietniu liderem, jeśli chodzi o liczbę nowo otwieranych rachunków maklerskich. W ciągu dwóch miesięcy liczba kont prowadzonych przez tę firmę zwiększyła się o 17,6 tys. W co inwestują klienci biura?
Foto: Adobestock

– Biorąc pod uwagę statystyki aktywności na GPW, widać wyraźnie koncentrację na akcjach z WIG20. Przed pandemią (styczeń–luty 2020) wśród 20 najchętniej handlowanych spółek siedem pochodziło spoza indeksu blue chips (spółki gamingowe, a nawet jedna z NewConnect). Patrząc na statystyki, od marca do maja w pierwszej piątce były tylko spółki z WIG20 (PKN, PKO BP, CCC, KGHM, CD Projekt), a pierwszą dwudziestkę dopełniało dziewięć firm z tego indeksu oraz Biomed, Mercator, Playway, Kruk, Cormay i spółka z NewConnect (Biomaxima) – mówi Michał Wojciechowski, wicedyrektor w BM mBanku.

Jak się okazuje, nowi inwestorzy nie ograniczają się jednak tylko do rynku polskiego. Śmielej wychodzą również na rynki zagraniczne, co także znajduje odzwierciedlenie w statystykach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.