Biura maklerskie

Brokerzy bankowi stawiają czoła nowym realiom

Kolejne podmioty wcielane są w struktury banków. To nie oznacza całkowitego końca biznesu, ale wyzwań nie brakuje.
Bloomberg

 

Kiedy na rynku pojawia się informacja, że kolejny dom maklerski ma zostać wcielony w struktury banku, od razu pojawiają się głosy, że jest to koniec biznesu maklerskiego z prawdziwego zdarzeniu w danej grupie kapitałowej. Tak było, kiedy do banku włączono Santander BM, BM ING Banku Śląskiego czy też BM mBanku. Kategoryczne i kasandryczne przepowiednie zazwyczaj nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nie da się jednak ukryć, że po włączeniu biznesu maklerskiego do banku dochodzi do wielu zmian. Brokerzy na nowo starają się zdefiniować swoją funkcję. Efekty są różne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.