Biura maklerskie

Prosper Capital. Broker zaoferuje swoje akcje

Takiej oferty na naszym rynku dawno już nie było. Jak dowiedział się „Parkiet", do emisji akcji szykuje się dom maklerski. Mowa o Prosper Capital DM. Firma we wtorek rusza z ofertą publiczną, która potrwa do 25 lutego. Broker chce z tego tytułu pozyskać do 4 mln zł. Niezwłocznie po ofercie będzie się ubiegał o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Prosper Capital DM jest w trakcie sporych zmian po tym, gdy na czele firmy stanął Piotr Teleon, były prezes CDM Pekao. Pieniądze pozyskane z emisji mają pozwolić na realizację planów związanych z wdrożeniem platformy transakcyjnej, która ma dawać możliwość kompleksowej obsługi klientów. Firma chce także przebić się do świadomości większej grupy klientów, a dodatkowo myśli o rozszerzeniu oferty produktowej.

– Chcemy przenieść na platformę wszystkie nasze produkty tak, by udostępnić jak najbardziej przyjazne i nowoczesne rozwiązanie dla naszych klientów i jednocześnie maksymalnie usprawnić obsługę klientów – mówi Piotr Teleon, prezes Prosper Capital DM. W styczniu broker rozpoczął również proces wdrażania do oferty funduszy inwestycyjnych. Podpisał w tym celu umowę z jednym z TFI. W lutym ma dojść kolejna tego typu umowa. Wdrożona została także możliwość zawarcia umowy o świadczenie usług maklerskich w wersji online. Broker nie zapomina również o rynku akcji, gdzie prowadzi obecnie ofertę akcji firmy Red Carpet Media Group.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.