Biura maklerskie

Prosper Capital szuka szczęścia z Red Carpet

Prosper Capital DM nawiązał współpracę z Red Carpet Media Group. Firma właśnie rozpoczęła ofertę publiczną akcji, z której chce pozyskać 5 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do 9 lutego i są przyjmowane zarówno przez Prosper Capital DM, jak i Noble Securities.

Piotr Teleon, prezes Prosper Capital DM

Foto: materiały prasowe

– Współpraca z Red Carpet Media Group wpisuje się w nasze plany strategiczne, w których jest m.in. współpraca z podmiotami z obszaru rozrywki. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie konkurować z bankowymi brokerami. Szukamy więc nisz rynkowych i skupiamy się na mniejszych firmach z perspektywicznych branż – mówi Piotr Teleon, prezes Prosper Capital DM.

Red Carpet Media Group stoi m.in. za kanałem Red Carpet TV, który oferuje treści lifestyle'owe. – Rynek telewizyjny przechodzi zmiany i chcemy uczestniczyć w tym procesie. Już dzisiaj oferujemy dostęp do bezpłatnej telewizji o charakterze popkulturowym w największych sieciach kablowych. Oferta publiczna akcji ma nam pozwolić na dalszy rozwój. W planach mamy uruchomienie kolejnego kanału, a także platformy VOD. Pozyskane pieniądze chcemy przeznaczyć na zakup licencji filmowych – mówi Leszek Kułak, członek rady nadzorczej spółki. Oferta firmy jest dostępna już w większości sieci kablowych. Na tym jednak nie koniec.

– Liczę, że w tym roku pojawimy się również u pozostałych operatorów na rynku, osiągając 75 proc. zasięgu technicznego – mówi Kułak. – Spółka już teraz jest rentowna, ale nie jesteśmy w stanie sami przeprowadzić większych inwestycji. Oferta akcji ma to zmienić. Pojawienie się na rynku NewConnect ma też zwiększyć naszą wiarygodność w oczach partnerów biznesowych. Zakładamy, że realizacja naszych pomysłów przełoży się na wzrost wyników i tym samym w kolejnych okresach sami będziemy w stanie finansować kolejne inwestycje – dodaje przedstawiciel spółki.

O wprowadzenie akcji na NewConnect firma ma się ubiegać niezwłocznie po zakończeniu emisji akcji. Tym samym Red Carpet Media Group może być jedną z wielu spółek, które Prosper Capital DM wprowadzi na rynek. Na to liczy szef domu maklerskiego.

– W kolejnych miesiącach powinniśmy wyjść z ofertą z innymi ciekawymi spółkami. Co ważne, ułatwiamy też dostęp inwestorom do spółek. W styczniu uruchomiliśmy zdalne zawieranie umów, dzięki czemu inwestorzy w prosty i zdalny sposób mogą uczestniczyć w ofertach. Liczę, że zaprocentuje to zarówno przy tej, jak i kolejnych ofertach – podkreśla Piotr Teleon. PRT

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.