Medycyna i zdrowie

Airway Medix: Drugi wynalazek zarejestrowany w USA

W środę akcje Airway Medix, spółki zajmującej się rozwijaniem wyrobów medycznych, drożały przy wyraźnych obrotach nawet o prawie 14 proc., do 2,39 zł.

Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airwaya.

Foto: materiały prasowe

Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na informację o tym, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zarejestrowała szczoteczkę Oral Care, służącą do utrzymania higieny jamy ustnej u pacjentów intubowanych, u których obserwuje się nagromadzenie flory bakteryjnej, której przedostawanie się do płuc powoduje odrespiratorowe zapalenie płuc.

– Spodziewamy się, że w najbliższych dniach Oral Care zostanie zarejestrowany również w Europie. Podczas rozmów z lekarzami oraz pielęgniarkami (finalni użytkownicy – red.), a także podczas spotkań z przedstawicielami branży w trakcie prestiżowych targów produkt był bardzo pozytywnie przyjmowany – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix. – Wierzymy, że rejestracja urządzenia tylko zwiększy zainteresowanie nim liderów rynkowych – dodaje. Zarząd szacuje, że potencjał rynkowy Oral Care wynosi ok. 400–450 mln USD i jest dwa razy większy niż potencjał Closed Suction System (CSS), innego urządzenia spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.