REKLAMA
REKLAMA

Banki

Raiffeisen przekonuje, że wcale nie straszy. Frankowicze oburzeni

– Mamy około 1500 pozwów Dotyczą zadłużenia około 700 mln zł – mówi Adrian Sejdak, wicedyrektor oddziału Raiffeisen Banku International w Polsce. Dodaje, że wielkość zawiązanych rezerw na te sporne sprawy to kilkanaście mln zł.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek Jerzy Dudek

– Rezerwy tworzymy na przegrane sprawy i spodziewamy się wzrostu tej wartości zgodnie z dotychczasową logiką tworzenia rezerw, które standardowo są przeglądane przez audytora – dodaje.

RBI to bank, który jest stroną w słynnej sprawie państwa Dziubaków, którzy zaciągnęli w 2008 r. 40-letni kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego o równowartości 400 tys. zł. Kamil Gołaszewski, sędzia warszawskiego sądu okręgowego prowadzący właśnie tę sprawę, skierował do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej głośne pytania dotyczące hipotek frankowych, na które TSUE odpowiedział 3 października.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA