REKLAMA
REKLAMA

Banki

BNP Paribas Bank Polska bez kredytów indeksowanych

- BNP Paribas Bank Polska nie ma kredytów indeksowanych, których dotyczy ogłoszony w ubiegłym tygodniu wyrok TSUE – poinformowali nas przedstawiciele banku.
Foto: parkiet.com

Bank posiada portfel kredytów mieszkaniowych w szwajcarskiej walucie o łącznej wartości 4,95 mld zł (stan na koniec czerwca), w którym znajdują się kredyty denominowane i walutowe. Łącznie stanowiły one 6,6 proc. całego portfela kredytów banku oraz 3,9 proc. kredytów mieszkaniowych w walutach obcych sektora bankowego.

- Sprawy dotyczące kredytów CHF, w których bank jest pozwany, stanowią marginalny odsetek aktywnych umów kredytowych (0,7 proc.). W dotychczasowym orzecznictwie sądowym w sprawach z udziałem BNP Paribas Bank Polska zdecydowanie dominują orzeczenia korzystne dla banku – informuje notowany na GPW emitent.

Bank podkreśla, że jego klienci z kredytem mieszkaniowym w CHF spłacają zobowiązania regularnie, co przekłada się na dobrą jakość portfela kredytowego, który charakteryzuje się niskimi poziomami odpisów na utratę wartości.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA