Banki

BNP Paribas Bank Polska bez kredytów indeksowanych

- BNP Paribas Bank Polska nie ma kredytów indeksowanych, których dotyczy ogłoszony w ubiegłym tygodniu wyrok TSUE – poinformowali nas przedstawiciele banku.
Foto: parkiet.com

Bank posiada portfel kredytów mieszkaniowych w szwajcarskiej walucie o łącznej wartości 4,95 mld zł (stan na koniec czerwca), w którym znajdują się kredyty denominowane i walutowe. Łącznie stanowiły one 6,6 proc. całego portfela kredytów banku oraz 3,9 proc. kredytów mieszkaniowych w walutach obcych sektora bankowego.

- Sprawy dotyczące kredytów CHF, w których bank jest pozwany, stanowią marginalny odsetek aktywnych umów kredytowych (0,7 proc.). W dotychczasowym orzecznictwie sądowym w sprawach z udziałem BNP Paribas Bank Polska zdecydowanie dominują orzeczenia korzystne dla banku – informuje notowany na GPW emitent.

Bank podkreśla, że jego klienci z kredytem mieszkaniowym w CHF spłacają zobowiązania regularnie, co przekłada się na dobrą jakość portfela kredytowego, który charakteryzuje się niskimi poziomami odpisów na utratę wartości.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.