REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiana w zarządzie mBanku

Rada nadzorcza odwołała z dniem 31 grudnia 2020 roku Franka Bocka z funkcji wiceprezesa mBanku do spraw rynków finansowych.

Frank Bock został odwołany z funkcji wiceprezesa mBanku

Foto: materiały prasowe

Frank Bock przestanie pełnić tę funkcję z końcem tego roku (pełnił ją od maja 2017 r., przed powołaniem do zarządu mBanku przez osiem lat był dyrektorem zarządzającym w pionie skarbu w Commerzbanku, który jest głównym akcjonariuszem polskiego banku).

mBank podaje, że |negatywne skutki ekonomiczne spowodowane przez pandemię COVID19 wymagają w sektorze bankowym dostosowania strategii oraz podejmowania niestandardowych działań" a rozwiązanie umowy z Bockiem jest związane z „reorganizacją obszaru rynków finansowych w ramach innych obszarów biznesowych banku, celem podniesienia efektywności struktury organizacyjnej i procesowej, a jej skutkiem będzie zmniejszenie o jedno liczby stanowisk w zarządzie banku". Frank Bock ma być zaangażowany w reorganizację obszaru do końca bieżącego roku.

Zgodnie ze statutem mBanku zarząd składa się z co najmniej trzech członków powoływanych na wspólną pięcioletnią kadencję. Obecny zarząd mBanku składa się z 7 członków, których mandat wygasa z dniem odbycia walnego zgromadzenia (2023 r.), zatwierdzającego sprawozdanie finansowe mBanku za 2022 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA