REKLAMA
REKLAMA

Banki

Handlowy powalczy o dywidendę

Bank chce wrócić jesienią do dyskusji z nadzorem.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

– Uważamy, że jesteśmy bezpiecznym bankiem o silnej bazie kapitałowej, którego stać na wypłatę dywidendy – mówi Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego. Podkreśla, że pozycja kapitałowa banków w Polsce jest różna, a Handlowy ma wysokie wskaźniki kapitałowe i płynnościowe.

KNF pod koniec marca nakazała bankom zachowanie zysków wypracowanych w 2019 r. ze względu na wpływ koronawirusa na gospodarkę. – Chcielibyśmy przekonać KNF, by odłożyła decyzję w sprawie dywidendy za 2019 r. do jesieni tego roku. Październik to termin, który określił EBC, i jest to punkt odniesienia, który mógłby służyć jako pomocny – mówi Sikora podkreślając, że gdyby nie jego względnie optymistyczna ocena perspektyw gospodarki, nie podejmowałby dyskusji o dywidendzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA