REKLAMA
REKLAMA

Banki

Dłuży się badanie ksiąg przez inwestorów

Getin Noble Bank i Idea Bank w połowie grudnia poinformowały, że podjęły decyzje o rozpoczęciu poszukiwania inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank powstały z połączenia tej dwójki.

Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz Getin Noble Banku i Idei Banku, po dokapitalizowaniu przez inwestorów prawdopodobnie stanie się mniejszościowym.

Foto: Archiwum

Na początku lutego dopuszczono wybrane fundusze private equity do badania due diligence i rozpoczęto z nimi negocjacje dotyczące struktury transakcji.

Po ponad dwóch miesiącach nadal nie wiadomo, na jakim etapie jest ten proces, który zdaniem niektórych naszych rozmówców powinien trwać najwyżej parę tygodni, a jego przedłużanie może sugerować, że pojawiły się trudności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA