Banki

Niejednolita wizja jednolitej licencji bankowej

Szansa na rozwój czy wielkie zagrożenie? Pomysł, aby banki mogły działać na rynku kapitałowym tak samo jako firmy inwestycyjne, ma zwolenników i przeciwników.
Foto: Adobestock

Temat jednolitej licencji bankowej wraca ze zdwojoną siłą. Konsultacje projektu strategii rozwoju rynku kapitałowego, która zakłada wprowadzenie takiego rozwiązania, najdobitniej pokazały, że w tej kwestii rynek jest mocno podzielony, a debata nad tym tak naprawdę dopiero nabiera rumieńców. Po jednej stronie barykady są bankowcy, po drugiej maklerzy.

Argumenty ZBP

Związek Banków Polskich w uwagach do projektu strategii stawia sprawę jasno. Jednolita licencja bankowa to dobre rozwiązanie dla rynku. Rozwiązanie to popiera także NBP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.