REKLAMA
REKLAMA

Banki

O ile wzrosną składki na BFG

Problemy banków Leszka Czarneckiego niekoniecznie zadecydują o „podwyżce”.
Foto: Adobestock

Niebawem banki dowiedzą się, ile będą musiały wydać w tym roku na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. – Zgodnie ze statutem BFG fundusz jest zobowiązany ogłosić wysokość składek do końca lutego – informuje Magdalena Potocka z biura zarządu BFG.

Rok temu BFG podał te informacje w połowie lutego. Na rok 2018 sektor musiał wpłacić równe 2,2 mld zł, czyli o niecałe 5 proc. więcej niż w 2017 r. (dla porównania łączne koszty działania banków w całym 2018 r. wyniosły około 35 mld zł). Na tę kwotę składały się dwie części przypadające na fundusz gwarancyjny i restrukturyzacji. Wysokość składki na ten pierwszy ustalono na 1,24 mld zł, na drugi zaś przypadło 0,96 mld zł. Czego można się spodziewać w tym roku?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA