REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Alior Bank, Orange Polska i PKO BP

Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

1. Decydujący moment dla walorów Alior Banku

Foto: GG Parkiet

Kurs Aliora w ostatnich dniach dynamicznie odrabiał straty, jednak w dłuższym horyzoncie cena akcji pozostaje w trendzie spadkowym. Obroty co prawda w ostatnich dniach rosną, co świadczy o wzroście zainteresowania kupujących. Teraz przed nimi pierwszy ważny test. Kurs dotarł do linii trendu spadkowego, a dodatkowo problem może stanowić linia oporu wokół poziomu 38 zł. W piątek z kolei obserwowaliśmy lekkie cofnięcie. Oczywiście w razie przełamania wspomnianych oporów będzie to ciekawy sygnał dla kupujących.

2. Orange Polska od miesięcy pozostaje w kanale spadkowym

Foto: GG Parkiet

Firma Orange Polska była w piątek jedną z silniejszych w gronie warszawskich blue chips, natomiast w nieco szerszym horyzoncie kurs pozostaje w kanale spadkowym, rozpoczętym po silnych i dynamicznych zwyżkach kilka miesięcy temu. W ostatnich tygodniach większość tego dorobku została skonsumowana i kurs dotarł w okolice z początku roku. Zarazem styknął się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego i jednocześnie linią poprowadzoną po dołkach z sierpnia i września, pod którą zanurkował w drugiej połowie września.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA