Analizy

18 najdroższych spółek z NewConnect

Na małym parkiecie nie brakuje podmiotów z wysoką nominalną wyceną. Za walory tytułowej 18. trzeba płacić ponad 50 zł. Wśród nich jest sześć firm z wyceną powyżej 100 zł. Przyglądamy się wybranym wykresom.
NewConnect, spółki, analiza Foto: Fotolia
Foto: parkiet.com

Lista najdroższych spółek z małego parkietu widoczna jest w tabeli. Cena nominalna ich akcji na zamknięciu poniedziałkowej sesji wahała się od 50,2 zł (Cherrypick Games) do 1025 zł (Creepy Jar), przy średniej dla całej 18. sięgającej 145 zł. Pięć spółek z tej listy jest notowanych krócej niż od początku 2020 r. Z pozostałej 13. tylko jedna ma stopę zwrotu YTD mniejszą od 0 – mowa o CMI (YTD: -3,6 proc.). Reszta podmiotów jest w tym roku na plusie, a średnia stopa YTD wynosi aż 671,8 proc. Dla porównania – NCIndex zyskał od początku 2020 r. 132,2 proc. Z najsilniejszej 12. benchmarku nie pobijają tylko Point Pack i Cherrypic Games. Najmocniejsza spółka to Inno-Gene, które stopa YTD zbliża się już do 4000 proc.

Choć wyceny analizowanych spółek są wysokie w ujęciu nominalnym, to na ten moment daleko im do rynkowego przegrzania. Świadczy o tym średnia wartość oscylatora RSI(14), która wynosi 52,7 pkt, a więc jest w środku strefy neutralnej. Nad granicą wykupienia (powyżej 70 pkt) są tylko Inno-Gene i Biomaxima. Poniżej granicy wyprzedania (30 pkt) nie ma żadnej spółki, a najbliżej są Movie Games i Pyramid Games. Jeśli chodzi o zmienność notowań, mierzoną jako relacja ostatniej ceny zamknięcia do wskaźnika ATR(14), to jak na NewConnect przystało jest ona dość wysoka. Średnio wynosi 8 proc. Najbardziej "rozchwiane" są walory Inno-Gene, a najmniej Point Pack. CO istotne – analizowana 18. to relatywnie płynne spółki. Dla zdecydowanej większości średni, dzienny obrót za ostatnie 10 sesji przekracza 50 tys. zł. Poniżej przyglądamy się wykresom 6. najdroższych spółek.

Creepy Jar

Foto: parkiet.com

Od lipca kurs akcji producenta gier porusza się w kanale spadkowym. Cena spadła od tego momentu z 1400 zł do, w porywach, 888 zł. Obecnie trwa korekta w obrębie kanału, skutecznie zatrzymwana ostatnio przez średnie kroczące z 50 i 100 sesji, których linie pokrywają się z górną granicą kanału, tworząc silny opór. Dolna granica kanału przebiega teraz przy 850 zł, tworząc potencjalne wsparcie.

Scope Fluidics

Foto: parkiet.com

Kurs akcji biotechnologicznej spółki wychodzi właśnie z układy korekty trendu wzrostowego. We wrześniu cena niemal w punkt wybroniła się przed spadkiem poniżej linii 200-sesyjnej średniej, by w ostatnich dniach przebić się nad 50- i 100-sesyjną średnią. Celem jest szczyt hossy 269 zł, a wsparciem dzienna dwusetka (162,5 zł).

Bloober Team

Foto: parkiet.com

Kurs akcji producenta gier znajduje się w układzie korkty. Lokalne szczyt krótkoterminowej tenencji spadkowej są położone coraz niżej, ale lokalne dołki trzymają się zbliżonego poziomu 160 zł. Ten ostatni tworzy silne wsparcie, które w ostatnich dniach jest testowane. Odbicie może przynieść ruch do linii oporu przy 190 zł, która pokrywa się z 50-sesyjną średnią.

Spyrosoft

Foto: parkiet.com

Przedstawiciel branży IT jest na małym parkiecie dość krótko (od marca 2020 r.) i nie grzeszy płynnością. Od końca czerwca cena porusza się w trendzie spadkowym, który w porywach zniósł 61,8 proc. wiosennej hossy. Aktualnie trwa odbicie i powrót do linii trendu spadkowego, która pokrywa się z 38,2-proc. zniesieniem, tworząc przy 150 zł silny opór.

Starward Industires

Foto: parkiet.com

Producent gier jest na NewConnect od końca sierpnia i na jego wykresie nie zarysował się jeszcze żaden trend. Na pierwszej sesji za akcję płacono nawet 168 zł, ale w międzyczasie kurs spadł na chwilę poniżej 100 zł. W ostatnich dniach utrzymywał się 12 zł powyżej tego okrągłego poziomu.

Mennica Skarbowa

Foto: parkiet.com

Kurs akcji Mennicy próbuje wydostać się z układu korekty hossy, ale w ostatnich dniach skutecznie zatrzymuje go średnia krocząca z 50 sesji (obecnie przy 108 zł). Jeśli uda się przebić linię oporu, wówczas na horyzoncie pojawi się szczyt 214 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.