REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Brytyjska polityka u bukmachera

Drugie referendum się nie odbędzie, a premier Wielkiej Brytanii Theresa May już niedługo pożegna się ze swoim stanowiskiem – jej następcą będzie Michael Gove. Taką przyszłość przewidują bukmacherzy.
Foto: Adobestock
Foto: pbs.twimg.com

Michael McDonough z Bloomberga zaprezentował wczoraj wykresy, które powstały na podstawie danych z Oddschecker, czyli serwisu porównującego oferty bukmacherów. Na przedstawionych grafikach zamieścił m.in. prawdopodobieństwo drugiego referendum w sprawie brexitu, a także szanse brytyjskich polityków na zostanie kolejnym premierem Wielkiej Brytanii.

Foto: pbs.twimg.com

Z wykresów dowiadujemy się, że mimo dużego zamieszania na Wyspach, jakie premier Theresa May i jej rząd fundują Brytyjczykom, szanse na drugie referendum są oceniane jedynie na ok. 31,5 proc. A drugi wykres mówi, że Michael Gove, członek Partii Konserwatywnej i minister środowiska, jest faworytem bukmacherów do funkcji premiera. Za nim – ze sporą stratą – są David Lidington, Boris Johnson oraz Jeremy Corbyn. Bukmacherzy są także bezlitośni dla obecnej premier Theresy May. Za każdego postawionego funta, na to, że przetrwa na stanowisku do 2020 r., płacą aż osiem.

Moda na obstawianie wydarzeń politycznych u bukmachera powoli dociera także do Polski. W tym tygodniu np. głośno było o zakładach przyjmowanych na dymisję minister finansów Teresy Czerwińskiej.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA