REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Liderzy i maruderzy 2019 roku: Producenci gier i telekomy na fali

Rok 2019 stał na naszej giełdzie pod znakiem dominacji producentów gier, których notowania w większości kontynuowały pozytywny trend .
Adobestock

W indeksie WIG20 bezkonkurencyjny był CD Projekt, na którego papierach można było zarobić ok. 93 proc. W efekcie kapitalizacja spółki przekroczyła 27 mld zł, co plasuje ją w ścisłej czołówce najbardziej wartościowych firm z naszej giełdy. W czołówce najbardziej zyskownych spółek z WIG20 znalazły się również Play i Dino Polska, zyskując odpowiednio 79 i 50 proc. Spółki z branży gier znalazły się też w czołówce najlepszych inwestycji w mWIG40, gdzie prym wiodły Ten Square Games i PlayWay (155 i 79 proc. zwyżki). W gronie małych spółek z indeksu sWIG80 największy zysk przyniosły zaś akcje Unimotu, drożejąc o 250 proc. Solidne wyniki finansowe sprawiły, że firma aż trzykrotnie podnosiła całoroczną prognozę zysku. Na drugim biegunie, wśród najmocniej przecenionych, znalazły się papiery JSW, które potaniały aż o 66 proc. W wyniku przeceny ich wartość powróciła do poziomów sprzed trzech lat. W segmencie średnich i małych firm największym rozczarowaniem były akcje PKP Cargo (mWIG40) i Elektrobudowy (sWIG80). JIM

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA