Analizy

Spółka miesiąca: Zysk z akcji Enter Air sięgnął 18,6 proc.

Najlepszym typującym grudniowej edycji technicznego portfela „Parkietu" był jego ubiegłoroczny zwycięzca Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas.
Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki
Foto: GG Parkiet

Do ostatniego zestawienia w 2019 r. wskazał tytułowego właściciela czarterowych linii lotniczych. W okresie rozliczeniowym portfela – 29 listopada–3 stycznia – akcje spółki podrożały o 18,6 proc., kontynuując tym samym trwający od października 2018 r. trend wzrostowy. Okazuje się, że ekspert słusznie spodziewał się powrotu notowań do głównej tendencji, po chwilowym jesiennym schłodzeniu nastrojów. – Oczekujemy powrotu do trendu wzrostowego, który jest potwierdzony budową coraz wyższych lokalnych minimów oraz maksimów. W krótkim horyzoncie można zaobserwować małą dywergencję pomiędzy RSI a kursem akcji. Coraz bliżej wygenerowania sygnału kupna jest też wskaźnik MACD – tłumaczył przed miesiącem Krajczewski. Warto dodać, że spółce bardzo pomogły wyniki za trzeci kwartał, opublikowane po sesji 29 listopada. 149 mln zł zysku operacyjnego wobec 78,39 mln zł zysku rok wcześniej zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez rynek. Sesja 2 grudnia otworzyła się dużą luką wzrostową, a kurs akcji zaatakował szczyt hossy. W kolejny dniach udało się ustanowić nowy historyczny rekord 45 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.