Akademia inwestycyjna

Sposób inwestowania dostosowany do wieku oszczędzającego

Oferty instytucji finansowych dopuszczonych do zarządzania pracowniczymi planami kapitałowymi są dosyć podobne. Wszystkie deklarują „wszelką pomoc na każdym etapie wdrażania PPK". Zbliżone są również opłaty za zarządzanie. A na ocenę wyników jeszcze za wcześnie.

3,7 mln pracowników musi w tym roku zdecydować, czy przystąpić do PPK. To więcej niż w pierwszym etapie programu. Wtedy przed takim wyborem stanęło 3 mln osób. Do PPK zapisało się 39 proc. z nich.

Foto: Adobestock

Do zarządzania PPK dopuszczono 20 instytucji finansowych. Są wśród nich towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI), powszechne towarzystwa emerytalne (PTE) i jedno towarzystwo ubezpieczeń na życie (TUnŻ).

Przedsiębiorstwa mogą zawierać umowy z następującymi instytucjami (w kolejności alfabetycznej): Aegon PTE, TFI Allianz Polska, AXA TFI, Aviva Investors Poland TFI, BNP Paribas TFI, BPS TFI, Compensa TUnŻ Vienna Insurance Group, Esaliens TFI, Generali Investments TFI, Investors TFI, Millennium TFI, Nationale-Nederlanden PTE, NN Investment Partners TFI, Pekao TFI, PFR TFI, PKO TFI, Pocztylion-Arka PTE, TFI PZU, Santan-der TFI, Skarbiec TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.