Akademia inwestycyjna

Własny sklep czy platforma e-handlu? Najlepiej połączyć działalność w kilku kanałach

Rozpoczęcie sprzedaży online wiąże się z niższymi nakładami w porównaniu z uruchomieniem stacjonarnego sklepu. Dlatego może to być dobry pomysł na przykład dla osób chcących zainwestować we własny biznes.

W tym roku do końca kwietnia liczba e-sklepów w Polsce wzrosła niemal o 1,7 tys. Jest ich już ponad 40 tys. Firmy handlują także na platformach zewnętrznych. Tylko na Allegro swoje produkty sprzedaje ponad 100 tys. firm. W samym kwietniu zarejestrowało się tam 9 tys. nowych, czyli co 5 minut przybywała jedna.

Foto: Shutterstock

Zamknięcie większości sklepów stacjonarnych po wybuchu pandemii spowodowało szturm na handel internetowy. Skala tego zjawiska zaskoczyła wszystkich. Okazało się, że bardzo duża grupa klientów jest gotowa przestawić się na e-zakupy. Stwarza to nowe możliwości także dla tych, którzy przygodę z handlem dopiero zaczynają.

Sklepy internetowe wciąż zyskują na popularności i szybko ich przybywa. – W tym roku do końca kwietnia liczba e-sklepów w Polsce wzrosła niemal o 1,7 tys. – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik Bisnode Polska. Jest ich już ponad 40 tys.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.