REKLAMA
REKLAMA

Akademia inwestycyjna

Chronią kapitał, ale wymagają dużej cierpliwości

W odróżnieniu od depozytów bankowych nieruchomości są odporne na inflację. W długim terminie jest to więc dobry sposób na przechowanie majątku. Ich minusem jest mniejsza płynność i możliwy spadek wartości w czasie kryzysu. Zmiana ta jest jednak wolniejsza niż na rynku finansowym.

Nieruchomości przynoszą dochód nie tylko przez wzrost wartości w czasie. Potencjalnym zyskiem są także bieżące dochody z najmu lub zwiększenie wartości np. w wyniku remontu czy rewitalizacji.

Foto: Shutterstock

Koronawirus uderzył w całą gospodarkę. Szybko zrujnował wynajem mieszkań na doby. Spowolnił sprzedaż nieruchomości. Czy są one w stanie ochronić majątek w niepewnych czasach?

Artur Kaźmierczak, partner współzarządzający Grupą Mzuri, nie ma wątpliwości, że tak. – Nieruchomości zapewniają ochronę kapitału, dając dużą szansę na regularny dochód – mówi. – Oczywiście trudno jest trafić w „dołek" i kupić w najlepszym momencie, ale zawsze znajdą się zmotywowani sprzedający.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA