Akademia inwestycyjna

Kto nie jest online, ten mocno przepłaca za przelewy

Większość z nas płaci za mieszkanie, prąd, telefon... Jedni robią to za darmo, bo korzystają z e-bankowości, inni – nie chcąc zawracać sobie głowy terminami – ustanawiają zlecenia stałe, a jeszcze inni chodzą na pocztę lub – co gorsze – do oddziału banku. Ci ostatni ponoszą najwyższe koszty.

Sposobów regulowania rachunków za stałe usługi dla gospodarstwa domowego jest wiele. O wyborze najodpowiedniejszego dla danej osoby nie zawsze decydują koszty. Niekiedy najważniejsze okazuje się przyzwyczajenie do obsługi w okienku lub po prostu brak dostępu do internetu.

Foto: Adobestock

Stałe domowe rachunki najłatwiej i najtaniej opłacisz w bankowości internetowej i mobilnej. W banku możesz też ustawić zlecenia stałe lub polecenia zapłaty; wtedy nie trzeba myśleć o terminach płatności. Ale równie wygodnie rachunek np. za telefon uregulujesz przy okazji zakupów lub online bezpośrednio na stronie dostawcy usługi.

Zlecenia stałe są przewidziane dla cyklicznych płatności o niezmiennej kwocie. Najlepiej ustalić je przez internet, bo wtedy operacja taka z reguły nic nie kosztuje. W wielu bankach płaci się natomiast za złożenie dyspozycji w oddziale lub u konsultanta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.