Akademia Parkietu

Portfel odporny na Covid-19 pozwoli przetrwać trudną zimę

Lokowanie kapitału w akcjach w czasach pandemii jest nie lada wyzwaniem. Mimo dużych wahań kursów nie brakuje spółek relatywnie odpornych na gospodarcze zawirowania. Dla poszukujących okazji szansą na zarobek mogą się okazać mocno przecenione firmy o stabilnej sytuacji finansowej.

Eksperci wskazują, że akcje spółek należących do branż, które wykazały się największą odpornością na kryzys wywołany pandemią, nie należą do tanich. Wybór atrakcyjnie wycenianych firm staje się coraz mniejszy.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Wśród inwestorów widać coraz większą niepewność, co nie wróży spokojnej zimy. Decyzji inwestycyjnych nie ułatwia pogarszająca się sytuacja epidemiczna. W większości krajów europejskich gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na Covid-19. Może to doprowadzić do ponownego lockdownu.

Branże odporne na wirusa

W odpowiedzi na osłabienie rynkowej koniunktury eksperci chętniej stawiają na spółki, których sytuacja finansowa jest w mniejszym stopniu uzależniona od bieżącej koniunktury gospodarczej. Wybierają też takie, dla których okres ograniczeń związanych z koronawirusem okazał się szansą na przyspieszenie wzrostu biznesu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.