Akademia Parkietu

Polisy zdrowotne: rośnie popularność i ceny

Ubezpieczenia medyczne zaczęły drożeć już przed pandemią. Teraz można spodziewać się kolejnych podwyżek składek choćby dlatego, że prywatne przychodnie podnoszą ceny swoich usług. Muszą bowiem ponieść koszty, np. dodatkowej ochrony osobistej zapewnianej personelowi i pacjentom.
Foto: Adobestock

W czasie pandemii więcej osób docenia prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Wprawdzie nie rozwiązują one problemów z leczeniem przy zachorowaniu na Covid-19, a w zdecydowanej większości przypadków nie zapewniają pomocy w razie najpoważniejszych chorób, ale są bardzo pomocne, gdy przytrafią się nam „zwykłe" dolegliwości.

Często polisy zdrowotne są oferowane pracownikom przez pracodawców jako atrakcyjny benefit. Jest to rozwiązanie korzystne także dla pracodawców. Nie tylko dbają w ten sposób o swój dobry wizerunek, ale też – umożliwiając szybki dostęp do lekarza – skracają czas nieobecności pracowników z powodu choroby.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.