Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.03.2019 05:06 Publikacja: 27.03.2019 05:06
Foto: materiały prasowe
Rada nadzorcza OT Logistics powołała Radosława Krawczyka na funkcję prezesa spółki, czyli dotychczasowego jej wiceprezesa ds. finansowych. W skład ścisłego kierownictwa wszedł też, delegowany na trzy miesiące, wiceprzewodniczący rady Kamil Jedynak, który będzie odpowiadał za realizację planu naprawczego. Ponadto w zarządzie zasiadają Andrzej Klimek i Daniel Ryczek.
Nowy prezes informuje „Parkiet", że najważniejszym zadaniem dla OT Logistics, oprócz realizacji planów biznesowych i strategii, jest powrót na ścieżkę stabilności finansowej. – Mam nadzieję, że jesteśmy już bardzo blisko finalnego porozumienia z wierzycielami. Osobiście biorę udział w większości spotkań i widzę, jak długą drogę wspólnie przeszliśmy – mówi Krawczyk. Dodaje, że porozumienie pozwoli spokojniej pracować przez kolejne kwartały, a wdrażanie planu naprawczego, przyjętego pod koniec ubiegłego roku, ma sprawić, że grupa wypracuje środki na spłatę kredytów i wykup obligacji. – Grupa kapitałowa OT Logistics po okresie intensywnego wzrostu za sprawą inwestycji teraz skupia się na osiągnięciu jak największej efektywności. Nie twierdzę, że to łatwe i szybkie do osiągnięcia, jednak wraz z całym zarządem jesteśmy zdeterminowani, by grupa wróciła na ścieżkę trwałego wzrostu i budowała wartość dla akcjonariuszy – zapewnia Krawczyk. Jego zdaniem firma ma do tego wszystkie niezbędne narzędzia, a otoczenie makroekonomiczne powinno sprzyjać.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Wieltonu windując kurs nawet o blisko 16 proc. Tak zareagował rynek na informację o uzyskaniu koncesji na produkcję oraz obrót wyrobami dla wojska i policji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas