Drago zapowiada grę. Kurs rośnie

15 sierpnia studio wypuści na rynek „Car Junkyard”, czyli największy z dotychczasowych płatnych dodatków do swojej flagowej gry „Gas Station Simulator”.

Publikacja: 11.07.2024 11:32

Drago zapowiada grę. Kurs rośnie

Foto: materiały prasowe

Akcje Drago entertainment rozpoczęły czwartkową sesję od wzrostów. Przed południem kurs rośnie o prawie 6 proc. do 25 zł. Akcjonariusze mają za sobą trudne miesiące. Jeszcze na początku roku kurs sięgał 50 zł. Załamał się w marcu po słabszej od oczekiwań premierze gry „Winter Survival” w formule wczesnego dostępu.

Kiedy będzie premiera Car Junkyard?

Czas pokaże jak poradzi sobie najnowsza zapowiedź studia, czyli „Gas Station Simulator - Car Junkyard DLC” na PC. To dodatek do flagowego tytułu spółki. Trafi na rynek 15 sierpnia. Jego cenę ustalono na 16,99 USD. Polskie studio zapowiedziało jednoczesną premierę na Steamie, Epic Games Store i GOG.

Będzie to największy z dotychczas wydanych płatnych dodatków do „Gas Station Simulator” (tym razem przy stacji w grze powstanie złomowisko samochodów).

- Jednocześnie stale rozwijana jest gra podstawowa i wcześniej wydane dodatki. Dzisiaj, wraz ze światową premierą zwiastunu zapowiadającego datę wydania Car Junkyard, udostępniony zostanie duży darmowy update do gry podstawowej, wprowadzający również integrację z dodatkiem „Tidal Wave” – zapowiada Joanna Tynor, szefowa Drago entertainment.

Jaka jest strategia Drago entertainment?

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest około stu firm zajmujących się produkcją gier – ponad 20 na rynku głównym, a reszta na NewConnect. Drago początkowo było na NC, a w 2023 r. przeniosło się na GPW. Obecnie kapitalizacja studia wynosi 26 mln zł.

Czytaj więcej

Drago odcina kupony od flagowej produkcji

„Niezmiennie działamy zgodnie z przyjętą na kolejne lata strategią i koncentrujemy swoje działania na pięciu obszarach: tworzeniu i wydawaniu własnych IP z segmentu symulatorów oraz survivali, wydawaniu symulatorów firm trzecich w ramach budowanego wewnętrznie wydawnictwa, zintensyfikowaniu współpracy z zewnętrznymi podwykonawcami oraz konsekwentną rozbudową kompetencji własnego zespołu developerskiego i marketingowego” – napisał zarząd w liście do akcjonariuszy, dołączonym do sprawozdania za I kwartał 2024 r.

Technologie
Czym jest CrowdStrike, firma winna globalnej awarii Windows. Rzeź akcji na giełdzie
Technologie
Lichthund zapowiada nowe gry
Technologie
Lichthund już na małej giełdzie
Technologie
Ailleron zapowiada rozwój biznesu
Technologie
Lichthund w czwartek debiutuje na giełdzie
Technologie
Fundusz CVC inwestuje w Comarch. Co to oznacza dla giełdy i branży IT?