11 bit studios. Wyniki gorsze niż rok temu, ale lepsze od założeń

11 bit studios. Wyniki gorsze niż rok temu, ale lepsze od założeń

Publikacja: 26.05.2023 10:27

11 bit studios. Wyniki gorsze niż rok temu, ale lepsze od założeń

Foto: mat. pras.

Studio wypracowało w pierwszym kwartale 14,8 mln zł przychodów i 2,5 mln zł zysku netto. Wyniki są gorsze niż rok temu, ale lepsze od założeń zarządu.

Notowania 11 bit studios podczas piątkowej sesji lekko zyskują na wartości po publikacji raportu za I kwartał 2023 r. Spółka wypracowała 14,8 mln zł przychodów wobec 17,7 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł do 188 tys. zł z 3,7 mln zł, a zysk brutto do 2,9 mln zł z 5,3 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł prawie 2,5 mln zł wobec 3,8 mln zł rok temu. Spółka podkreśla, że wyniki, choć są gorsze rok do roku, to są zarazem istotnie lepsze niż firma zakładała wewnętrznie w budżecie na pierwsze trzy miesiące tego roku. Ponadto baza porównawcza jest wysoka.

- W I kwartale 2022 roku istotny wpływ na nasze wyniki miała doskonała sprzedaż „This War of Mine” na przełomie lutego i marca gdy w reakcji na napaść Rosji na Ukrainę zdecydowaliśmy, że całość przychodów ze sprzedaży tego tytułu w pierwszym tygodniu po agresji przekażemy na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża - przypomina Przemysław Marszał, prezes studia.

Czytaj więcej

Inwestorzy wierzą w 11 bit studios. W kwietniu testy "Frostpunk 2"

W wynikach za I kwartał 2023 r. zostały rozpoznane pierwsze przychody ze sprzedaży planszowej wersji „Frostpunka” . Jak podaje studio, była to siedmiocyfrowa kwota. Zauważalny wpływ na zysk miało też przeszacowanie wartości posiadanych akcji (prawie 6 proc.) Starward Industries, czyli notowanego na NewConnect studia pracującego nad grą „Niezwyciężony”, której 11 bit studios jest wydawcą.

W 2023 r. 11 bit studios planuje wydanie dwóch gier - wspomnianego „The Invincible” oraz „The Thaumaturge” (producentem jest spółka stowarzyszona Fool’s Theory).

- Prowadzone kampanie promocyjne przekładają się na coraz wyższe pozycje obu tytułów na wishliście Steam co pozwala zakładać, że ich premiery będą miały zauważalny wpływ na tegoroczne wyniki finansowe 11 bit studios - podkreśla szef studia. Natomiast o wynikach w dłuższym, kilkuletnim horyzoncie decydowały będą przede wszystkim premiery tytułów własnych, czyli „Frostpunka 2”, „The Alters” oraz „Projektu 8”. Premiery mają się wydarzyć przed końca 2025 r.

Na 14 czerwca studio zapowiedziało konferencję inwestorską, na której zapewne opowie więcej o planach i nowych produkcjach.

Technologie
Honey Payment blisko debiutu
Materiał Promocyjny
DANONE wraz z partnerami uruchamia pionierski program recyklingu kubków po jogurcie
Technologie
Hurtownicy myślą o dotacjach z UE
Technologie
Chiński producent wycofuje się z Polski
Technologie
Gorący tydzień przed startem aukcji 5G
Materiał Promocyjny
Największy ekran w domu, prawdziwa domowa instytucja
Technologie
Spóźniony rachunek za telefon. Nawet 14,5 mln zł zaległości
Technologie
Artifex nadal na fali. Rekord przychodów