Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.03.2016 08:03 Publikacja: 17.03.2016 08:03
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki mz Marian Zubrzycki
Cypryjski wehikuł należał pierwotnie do Marka Falenty, biznesmena uwikłanego w tzw. aferę podsłuchową. Falenta poprzez Trinitybay posiadał około 33 proc. akcji Hawe, pod zastaw których zaciągnął wraz ze swoim szwagrem Krzysztofem Rybką kredyt w Alior Banku. Zabezpieczeniem spłaty kredytu był także majątek Hawe Telekom, spółki zależnej Hawe.
W ubiegłym roku Falenta ogłosił, że nic nie łączy go z Hawe. Podobne deklaracje składa dziś Daniel Majchrzak. Do kogo należy Trinitybay jednak nie zdradza. Według niego nie ma to związku z roszczeniem wobec Alioru.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas