Spółka oferuje do 25 tys. nowych akcji serii C. W ofercie znajdują się również „stare akcje" sprzedawane przez jednego z dotychczasowych udziałowców. Zapisy w transzy dużych inwestorów ruszyły dziś, a zakończą się 24 października. Drobni gracze mogli zapisywać się w dniach 10-19 października. Cena maksymalna wynosiła 75 zł.

– Naszym zdaniem cena 60 zł daje duży potencjał na zarobek podczas pierwszego notowania akcji spółki na NewConenct - komentuje, cytowany w komunikacie Paweł Biela, prezes 7Levels. Jeśli wszystkie sprzedawane przez spółkę akcje znajdą nabywców, pozyska ona 1,5 mln zł.

- Zapewni nam to środki na profesjonalny marketing naszej gry „Castle of Heart" oraz start prac nad kolejnym tytułem, które chcemy rozpocząć już w listopadzie – zapowiada Krzysztof Król, wiceprezes spółki. Premiera „Castle of Heart" zaplanowana jest na I kwartał 2018 r. W pierwszych dwunastu miesiącach po premierze „Castle of Heart", spółka oczekuje ok. 100 tys. sprzedanych egzemplarzy w cenie 15-20 EUR/USD. Koszt produkcji to około 1 mln zł plus koszty marketingu. Strategia spółki zakłada wypuszczanie jednej dużej gry na konsolę Nintendo Switch co 12-15 miesięcy.

Od premiery w marcu bieżącego roku, Nintendo Switch sprzedało się w ponad 6 mln egzemplarzy. Prognozy przewidywały, że w 12 miesięcy od pojawiania się Nintendo Switch na rynku nabywców znajdzie 13 mln urządzeń. We wrześniu analitycy Credit Swiss podnieśli rekomendację dla akcji producenta konsoli, zwiększając jednocześnie szacunki dotyczące sprzedaży „Switcha" z 70 do 130 mln do 2022 r. – podkreśla 7Levels.