Chodzi nam o to by skojarzyć ze sobą usługodawców i usługobiorców, ale nie poprzez tworzenie nowej sieci sprzedaży różnego rodzaju produktów i usług tylko budowę systemu, na którym sprzedawcy i odbiorcy usług mogliby się wymieniać. Jest to system operacyjny, do którego będziemy zapraszali usługodawców, oferując ich usługi w różnych punktach sprzedaży , wszędzie tam gdzie sprzedaje się i świadczy usługi. Jest to dedykowane głównie małym i średnim przedsiębiorstwom. Jesteśmy przekonani, że jest to świetne narzędzie do konkurowania z dużymi sieciami handlowymi. Wszystko wskazuje na to, że ten model się sprawdzi.
Sklepy, które będą chciały zaoferować nowe produkty w związku z wprowadzeniem M/platform będą musiały wymieniać kasy fiskalne?
Nie. Projekt jest przewidziany dla obecnego systemy fiskalnego. Nie wiemy jak zmieni się on w ciągu najbliższych kilku miesięcy jednak przypuszczamy, że nie będzie wielkich rewolucji. Jesteśmy przygotowani na każda ewentualność. To nie powinno być problemem. Mali i średni przedsiębiorcy posiadający kasy fiskalne mogą być pewni, że te usługi będą dostarczane za pośrednictwem obecnie istniejących systemów. Usługi te powinny przynosić im i nam zyski. Przede wszystkim będą budowały lokalne relacje ze swoimi klientami.
Jakie są plany dotyczące wdrożenie tego produktu na rynek?
Jesteśmy już po dwóch produkcjach pilotażowych. Na razie platforma zawiera kilka usług, głównie związanych z płatnościami. W ciągu najbliższych tygodni spodziewamy się włączenia mikropożyczek. Wcześniej wypuścimy kolejna serię pilotażową, która podpowie nam jak to będzie działało, i co powinniśmy poprawić. Planujemy, co pewien czas dostarczać kolejne nowe, przetestowane, sprawdzone usługi. Mowa np. o płaceniu rachunków za prąd. Nie chce wymieniać listy produktów jednak, jeśli powiodą się nasze pierwsze pomysły to ta lista jest w zasadzie nieograniczona.
Planujecie być obecnym w każdym sklepie detalicznym?