Dwie najważniejsze osoby imprezy, czyli Andrzej Duda oraz szef IDM Waldemar Markiewicz.

Dwie najważniejsze osoby imprezy, czyli Andrzej Duda oraz szef IDM Waldemar Markiewicz.

Fot. mat. prasowe

Bukowina Tatrzańska i odbywająca się tam w ubiegłym tygodniu konferencja Izby Domów Maklerskich znów nie zawiodły. Jak na jedno z najważniejszych wydarzeń rynkowych przystało, było wszystko: najgorętsze tematy rynkowe, ważne, ale też i nierzadko gorzkie słowa, inspirujące przemyślenia, lecz także czas na kuluarowe rozmowy już w zdecydowanie lepszych nastrojach oraz mistrzostwa rynku kapitałowego w narciarstwie. W tym roku konferencja dodatkowo zyskała na prestiżu poprzez niespodziewaną wizytę prezydenta, który miał okazję wysłuchać tego, co leży na sercu maklerom i rynkowi kapitałowemu.

Mówiąc krótko: kto nie był w Bukowinie na imprezie IDM (a kilku ważnych osób z punktu widzenia rynku jednak zabrakło), niech żałuje. Jeśli zaś chodzi o samych uczestników, to pozostaje mieć nadzieję, że słowa, przemyślenia i deklaracje, które padły z ich strony, nie staną się nic nieznaczącym epizodem, którego wymagała konferencja, ale faktycznie chociaż część z nich uda się wprowadzić w życie. Samo przeświadczenie, że rynek kapitałowy ważny jest (a co do tego nikt z obecnych chyba nie miał wątpliwości), to za mało, aby faktycznie uczynić go lepszym. Poprawa jest konieczna, aby – jak mówił Waldemar Markiewicz, prezes IDM – rynek kapitałowy służył rozwojowi gospodarki opartej na innowacjach.

fot. W. Kompała

W tym roku bez wątku ukraińskiego konferencja była niemożliwa. Chociaż wojna trwa, to już trzeba myśleć o odbudowie Ukrainy, a to szansa dla polskiego rynku.

Fot. mat. prasowe

Konferencja IDM to nie tylko dyskusje o samym rynku kapitałowym, ale także i gospodarce. Ta przecież przed nią liczne wyzwania.

Fot. mat. prasowe

Zaskakujące rozstrzygnięcie

MAT. PRASOWE

To nie miało prawa się zdarzyć, a jednak... Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domów Maklerskich, podczas mistrzostw rynku kapitałowego w slalomie gigancie zajął dopiero drugie miejsce. Zwyciężył Piotr Dzięciołowski z BM Banku Handlowego. Trzecie miejsce w zawodach zajął Łukasz Chyla z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Snowboardowa rywalizacja

MAT. PRASOWE

Emocji nie mogło zabraknąć również podczas rywalizacji snowboardzistów. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Konrad Wilczak z EBOiR. Drugie miejsce zajął Tomasz Bilczyński z Accenture Polska, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Jarosław Fuchs, wiceprezes Pekao. Wśród pań triumfowała Walentyna Muszyńska z Accenture Polska.

Zacięta walka kobiet

MAT. PRASOWE

Chociaż rynek kapitałowy zdominowany jest przez mężczyzn, to panie odgrywają na nim coraz ważniejszą rolę. O tym, że rywalizacja nie jest im obca, pokazały na stoku. W slalomie gigancie zwyciężyła Joanna Wróbel z TFI PZU. Drugie miejsce zajęła Natalia Topczewska z Fitch Ratings, zaś trzecie – Katarzyna Niewińska z Uniwersytetu Warszawskiego.