Giełda kojarzy mi się z...
możliwością pozyskiwania środków na rozwój firmy.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
trudno powiedzieć, to zbyt daleka perspektywa.
... a za euro zapłacimy...
Aktualizacja: 15.02.2017 05:18 Publikacja: 11.03.2013 05:00
Foto: Archiwum
Giełda kojarzy mi się z...
możliwością pozyskiwania środków na rozwój firmy.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
trudno powiedzieć, to zbyt daleka perspektywa.
... a za euro zapłacimy...
moim zdaniem 1 euro, czyli do tego czasu pewnie będziemy już w strefie euro.
Najlepsza i najgorsza inwestycja w życiu to...
najlepsza to moje wykształcenie. A najgorsza? Chyba IPO jednej ze spółek energetycznych – po roku sprzedałem akcje za taką samą kwotę, za jaką je nabyłem.
Aby stwierdzić „wystarczy", na bankowym koncie trzeba zgromadzić...
tyle, żeby podejmując decyzje móc kierować się pasją, a nie tylko rachunkiem ekonomicznym.
Moim autorytetem jest...
mój ojciec.
Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałam, to...
nigdy za wcześnie nie rezygnuj.
Gdybym dostał w spadku milion, to...
zainwestowałbym go na giełdzie, ponieważ sporo spółek jest niedoszacowanych przez rynek.
Cenię osoby, które...
zdecydowanie dążą do celu.
Za 10 lat będę...
miał jeszcze większe możliwości realizowania swoich celów.
W wolnej chwili...
planuję kolejną podróż dookoła świata.
Jeśli wakacje, to tylko..
. bardzo gorące wyspy albo bardzo zimne góry.
Ostatnio przeczytana książka to...
„Kot w pralce. Salony Jerzego Iwaszkiewicza", czyli zbiór felietonów Jerzego Iwaszkiewicza.
Energię i optymizm do działania czerpię z...
wiecznej ciekawości świata, która nie opuszcza mnie od dzieciństwa i którą dzielę z moją żoną.
nieruchomościach.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET
Rok 2024 przyniósł rekordowe napływy kapitału do funduszy dłużnych i nadal solidne stopy zwrotu. Rok 2025 może stać pod znakiem obniżek stóp procentowych, choć nie wiadomo, w jakiej skali – jak przygotować na to portfel obligacji?
O kończącym się 2024 r. część spółek z warszawskiego parkietu najchętniej wolałaby zapomnieć. Ich wyniki nie zachwyciły inwestorów.
Po listopadowym pokazie siły amerykańskiej giełdy pierwsza połowa grudnia przyniosła z jednej strony nieco otrzeźwienia na Wall Street, a z drugiej odreagowanie powyborczej słabości na innych rynkach.
O zatrzymaniu projektu Olefiny III i o tym, dlaczego było to najlepsze rozwiązanie z najgorszych. O tym, jaki los powinien czekać Daniela Obajtka i które jego decyzje cofnąłby w pierwszej kolejności. O tym, co może być w nowej strategii na najbliższych dziesięć lat i czy wykrył już wszystkie nieprawidłowości w spółce z czasów poprzedniego zarządu – mówi Ireneusz Fąfara, prezes Orlenu.
Przedsiębiorstwa w Polsce doświadczyły wzrostu kosztów działalności i musiały sobie z nimi radzić, często odkładając inwestycje w ICT. Czy ograniczając wydatki na ten cel firmy postępowały racjonalnie?
W Polsce względnie spokojnie prawdopodobnie będzie jeszcze przez rok. Dopiero 2026 r. może zaowocować dużym wzrostem wymogów związanych z biokomponentami dodawanymi do paliw. To z kolei może oznaczać wzrost cen oleju napędowego i benzyn.
Wygaszenie starszych elektrowni nie oznacza zwolnień ani opuszczenia naszych lokalizacji. W tych miejscach będziemy budować nowe źródła wytwórcze lub je komercjalizować w inny sposób – mówi Grzegorz Lot, prezes Tauronu.
Środowe wypowiedzi premiera Donalda Tuska na temat CPK, i szerzej całości inwestycji lotniskowych i kolejowych w Polsce, przyczyniły się do wzrostu zainteresowania giełdowych inwestorów akcjami spółek, które na realizacji tych projektów mogą najwięcej zyskać.
Od roku główne indeksy warszawskiej giełdy nie mogą się wyrwać z trendu bocznego. Jak jednak przekonuje Stanisław Waczkowski, wiceprezes Ipopema Securities, im dłużej trwa trend boczny tym lepiej
Szef budowlanej spółki usłyszał zarzuty w dużym śledztwie dotyczącym korupcji i został zwolniony za poręczeniem. Rada nadzorcza go zawiesiła.
Kontrolowana przez PKP PLK spółka postanowiła zawiesić Arkadiusza Arciszewskiego w pełnieniu funkcji prezesa spółki z powodu tymczasowego braku możliwości sprawowania przez niego czynności, podała spółka. Obowiązki prezesa spółki zostały powierzone członkowi zarządu Andrzejowi Kozerze.
Po niecałym miesiącu bycia za sterami budowlanej firmy prezes został zatrzymany. Wygląda na to, że sprawa nie ma związku z samą Trakcją. Chodzi o korumpowanie osób pełniących funkcje publiczne.
Prezes Trakcji Arkadiusz Arciszewski został zatrzymany na zlecenie Prokuratury Krajowej. Oprócz niego jeszcze kilkanaście osób. Chodzi o m.in. korupcję, ale śledczy nie podają szczegółów.
Rynek kolejowy jest perspektywiczny. Przejęcie to szybsze wejście, ale i większe ryzyko.
Przyszły rok w mieszkaniówce zapowiada się podobnie do tego. Wiele zależy od tego, czy będzie nowy program dopłat do kredytów i czy dojdzie do obniżek stóp procentowych – mówi Waldemar Wasiluk, wiceprezes spółki Victoria Dom.
Z najnowszego raportu analityków Domu Maklerskiego BDM wynika, że akcje Enter Air są niedowartościowane. Dlatego utrzymali rekomendację „kupuj” wyznaczając cenę docelową na poziomie 69,50 zł.
Podmioty gospodarcze często narzekają (i często mają rację) na przeregulowanie, na nieżyciowe przepisy utrudniające prowadzenie działalności, na niepotrzebną biurokrację. Przyczyny tego zjawiska wynikają z pokusy zapobiegania różnym niekorzystnym zjawiskom poprzez wprowadzanie zakazów i nakazów oraz z braku systemu usuwania zanieczyszczeń regulacyjnych.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim przyniosła rozdanie o konsolidacyjnym charakterze i skończyła się skromnymi zmianami głównych indeksów.
Podstawową cechą sporu korporacyjnego jest to, że ryzyko jego wystąpienia jest rzeczą stałą. Różne w czasie może być tylko jego natężenie, co przekłada się na szansę wyprzedzającego wyłapania zbliżającego się zagrożenia.
Porozumienia akcjonariuszy to jedno z najbardziej kontrowersyjnych i złożonych zagadnień dotyczących obrotu akcjami na rynku regulowanym.
Europejskie indeksy kontynuują wczorajsze zawahanie i znów notują sesję bez wyraźnego trendu. CAC40 spada o niecałe 0,2%, DAX pozostaje blisko cen zamknięcia z poprzedniej sesji, a wyraźniejsze ruchy widać jedynie na szwajcarskim SMI (-0,2%) oraz brytyjskim FTSE 100 (-0,3%).
Przygotowanie transakcji biznesowej to proces wieloetapowy, który wymaga precyzyjnego planowania, uwzględnienia specyfiki każdej umowy oraz odpowiedniego zabezpieczenia interesów stron. W dobie globalizacji i wzrostu złożoności relacji gospodarczych nie ma miejsca na niedopatrzenia – każde niedociągnięcie może prowadzić do kosztownych sporów lub utraty zaufania między stronami.
Ustawa o ochronie sygnalistów nałożyła na średnie i duże podmioty szereg nowych obowiązków, w tym prowadzenia wewnętrznych postępowań wyjaśniających, które wymagają odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi.
Na rynkach listopad przyniósł bardzo dużo zawirowań. Zwycięstwo Donalda Trumpa spowodowało mocny ruch na rynkach finansowych, objawiając tzw. “Trump Trade 2.0”.
NBP w październiku zakupił 7,5 ton złota i jego udział w rezerwach wynosi ponad 17,7 proc. - podał bank centralny.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Inflacja w Polsce w listopadzie wyniosła 4,7 proc. rok do roku – podał w piątek GUS. To oznacza rewizję w górę szybkiego szacunku sprzed dwóch tygodni (4,6 proc.). Ceny towarów wzrosły o 3,8 proc. rok do roku, a usług – o 7,2 proc.
Na rynku obligacji deweloperów duży ruch, a w samej mieszkaniówce czasy ciekawe. O perspektywach powie Waldemar Wasiluk, wiceprezes spółki Victoria Dom, której niedawno zatwierdzono prospekt o wartości aż 400 mln zł.
Indeks krajowych dużych spółek w piątkowe przedpołudnie traci 0,3 proc. przy około 5,5-proc. przecenie CD Projektu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas