W tym roku mija dziesiąta rocznica działania Lenovo zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jak grupa się zmieniła przez minioną dekadę?
Można śmiało powiedzieć, że dziesięć lat Lenovo to historia branży IT w pigułce. Firma Lenovo w ciągu ostatniego dziesięciolecia przeszła drogę od produkującego komputery PC przedsiębiorstwa o obrotach rzędu 3 miliardów USD, które przejęło legendarną markę ThinkPad, do statusu lidera technologicznego o obrotach na poziomie 39 miliardów USD, który w zeszłym roku przejął firmę Motorola Mobility i dział serwerów x86 IBM.
Jedną z najistotniejszych kwestii w branży IT jest innowacyjność. Jak to wygląda w segmencie pecetów?
Innowacyjność to podstawa wszystkich działań Lenovo. Dzisiaj strategię tworzenia nowych urządzeń elektronicznych niewątpliwie stymuluje rozwój internetu. Można wymienić cztery aspekty, które zmienią sposób korzystania z PC: bardziej naturalne sposoby łączności komputera z innymi urządzeniami; tworzenie niezawodnych, bezproblemowych i wszechobecnych połączeń urządzeń z siecią; wzajemne łączenie urządzeń w celu zwiększenia możliwości interakcji pomiędzy nimi oraz udostępnianie konsumentom korzyści płynących z trendu big data i rozwiązań chmurowych.
Przykładem realizacji wymienionych aspektów są urządzenia konwertowalne. Działający w czterech trybach rozkładany komputer ThinkPad YOGA to przykład urządzenia, które zaspokaja zróżnicowane potrzeby i zapewnia szeroki wachlarz możliwości pracy z jednym urządzeniem – w zależności od tego, co w danej chwili robimy, możemy go używać jako laptopa lub tabletu, a także wykorzystywać w trybach pracy nazywanych trybami „podstawki" lub „namiotu". Każdy nowy produkt ma oferować innowacje pomyślane tak, aby rozwiązywać problemy i zaspokajać potrzeby klientów.