Od początku roku WIG zyskał ponad 8 proc. Z raportów brokerów, które trafiły na rynek od początku listopada, wyłania się umiarkowanie optymistyczny i mocno spolaryzowany obraz rynku. Wprawdzie rośnie przestrzeń do zwyżek, ale w górę idzie też odsetek zaleceń negatywnych. Sięga 21 proc., podczas gdy rekomendacje pozytywne (zakup, akumulowanie, przeważanie lub trzymanie akcji) stanowią ponad 77 proc. Pozostałe 2 proc. zaleceń brzmi „neutralnie". Podzielone są zdania co do tego, czy rekomendacje "trzymaj" powinny być zaliczane do grona pozytywnych czy neutralnych. Jeśli wyłączylibyśmy je z tej pierwszej grupy, wówczas okazuje się, że zaledwie co druga analizowana przez brokerów spółka ma potencjał do solidnej zwyżki.