Dość euforyczne wzrosty wskazują na coraz większe oderwanie się sentymentu od fundamentów, co jest charakterystyczne dla końcowej fazy trendu. Na razie nie ma jednak sygnałów sprzedaży. Po silnym impulsie wzrostowym w dniu wczorajszym dzisiaj z rana kontrakty wskazują na nieco niższe otwarcie. Najprawdopodobniej po niższym otwarciu i lekkiej realizacji zysków nastąpi kolejny atak popytu. Powinien on być jednak powstrzymany w okolicach wczorajszego szczytu (lub nieco powyżej). Sesja powinna zakończyć się neutralnie. W między czasie publikowane będą dane ISM z sektora usług - mogą one być katalizatorem bardzo krótkoterminowego ruchu, ale nie powinny zmienić istotnie przebiegu notowań.
Na większości głównych par walutowych utrwaliła się konsolidacja. Święto w Japonii wpływa ograniczająco na płynność na rynku. Dolar i jen pozostają w ostatnich zakresach mimo euforii zakupów na giełdach. Czynnikiem ryzyka jest czwartkowa konferencja po decyzji EBC. Istnieje duży podział między poszczególnymi członkami EBC jeśli chodzi o ewentualne wykorzystanie dodatkowych, niestandardowych narzędzi polityki monetarnej. Trudno ocenić w związku z tym jaki będzie wydźwięk konferencji. Ponadto w czwartek po sesji największe banki amerykańskie będą komentować wyniki testów odporności, co może doprowadzić do nagłej zmiany sentymentu pod koniec tygodnia. Wąski zakres z tendencją do umocnienia obserwujemy również na złotym i innych walutach z rynków wschodzących. Rynki czekają na impuls.
[b]EURPLN[/b]
Eurozłoty zachowuje się stabilnie mimo silnych wzrostów na giełdach. Utrzymuje się schemat porannego osłabienia i popołudniowego umocnienia złotego. Wczoraj utrzymała się strefa krótkoterminowego oporu 4,40-4,41 przy zniesieniach fibo ostatniego impulsu. Obecnie analogiczną strefą oporu jest 4,375-4,3850. Powolne osuwanie się notowań wskazuje na niską aktywność na rynku. Katalizatorem większego ruchu będzie prawdopodobnie czwartkowa konferencja prasowa Tricheta. Ostrożność w angażowanie w długie pozycje w złotym może wynikać z ograniczonej płynności na rynku, co utrudni ewentualne wycofanie się z rynku przy nagłym załamaniu nastrojów. Notowania EURPLN utrzymują się przy strefie wsparcia technicznego 4,36-4,37. Kolejny poziom wsparcia znajduje się przy 4,30 i 4,27. Wyjście ponad 4,45 będzie sygnałem kupna.
[b]EURUSD[/b]